Потписан Споразум о сарадњи између РТВ-а и Покрајинског секретаријата за здравство ПДФ Штампа Ел. пошта
четвртак, 26 октобар 2017 13:10

Боља здравствена информисаност и едукација грађана

Генерални директор јавне медијске установе „Радио – телевизија Војводине“ др Миодраг Копривица и покрајински секретар за здравство доц. др Зоран Гојковић, потписали су данас Споразум о сарадњи.

Овим споразумом успоставља се сарадња у области здравства, ради боље информисаности и едукације грађана АП Војводине , а у вези са здравственим питањима, здравственим васпитањем и здравственим проблемима становништва.

Наши грађани су недовољно здравствено освешћени и здравствена едукација је на ниском нивоу, те се овим споразумом грађанима АП Војводине, као и целе Србије, желе пружити квалитетне, научне и тачне информације од оних који њима најбоље располажу, а то су здравствени радници.

Путем кратких, едукативних спотова, желели бисмо да укажемо на неопходност превентиве, дијагностике, терапеутског пруступа лечењу, а у вези с болестима  и стањима које се најчешће појављују међу становништвом на територији АП Војводине, као и на територији Републике Србије.