Прва очна операција катаракте са уградњом мултифокалног интраокуларног сочива ПДФ Штампа Ел. пошта
петак, 16 март 2018 12:38

У Општој болници Сремска Митровица изведена је прва офталмолошка операција катаракте са уградњом мултифокалног интраокуларног сочива. Уједно, ово је прва таква операција у државним здравственим установама у Србији, а успешно је извео др Драган Мартиновић, специјалиста офталмологије. За овакве операције неопходна је посебна техника, прецизност, тачност и врхунско оперативно знање. Такође је од изузетне важности знање за преоперативно и постоперативно праћење, због софистицираности самог поступка.

Уградња мултифокалног интраокуларног сочива радиће се пацијентима на основу медицинске индикације, која  заправо одређује којем пацијенту је могуће урадити ову операцију на оку. Са овим сочивима пацијент добија јаснији вид без обзира на удаљеност предмета.

За целокупно здравство, примена нових знања у лечењу и пружање нових здравствених услуга доводи и до ефикаснијег и успешнијег лечења пацијената, а на тај начин показујемо посвећеност, бригу и одговорност према оболелима, што је и примарни задатак лекарске професије.