АП Војводина и Мађарска почињу сарадњу у области здравства

Протокол је у име Покрајинске владе потписао покрајински секретар за здравство проф. др Зоран Гојковић, који је нагласио да овај документ предвиђа и размену најбоље праксе и информација у вези са законодавством, стратегијама, програмима и плановима националних и регионалних власти у области унапређивања примарне неге, а посебан аспект будуће сарадње биће међусобна размена искустава лекара и специјалиста Мађарске и АП Војводине.

Подршку потписивању протокола, својим присуством дао је и председник Скупштине Војводине Иштван Пастор, за кога је приликом потписивања наглашено да је дао и велики допринос унапређењу односа АП Војводине и Мађарске, као и зближавању два народа. Потписивању су присуствовали и представници више здравствених и научних институција, са ректорима универзитета у Новом Саду и Сегедину на челу.