Отворен реконструисан Завод за јавно здравље у Сомбору

Приликом посете Заводу, покрајински секретар за здравство проф. др Зоран Гојковић изјавио је да су лоши услови за рад, посебно у лабораторијама, свакодневно претили да се поквари софистицирана и скупа опрема, што би утицало на квалитет здравствене заштите за више од 180.000 корисника.

Секретар Гојковић нагласио је да је захваљујући средствима која је обезбедила Покрајинска влада прошле године започета реконструкција овог објекта, и додао да је у кратком периоду, само за здравство у Сомбору, Покрајина издвојила 200 милиона динара.

Најзначајније улагање ове године у Сомбору биће почетак свеобухватне реконструкције у Општој болници, а овом приликом потписан је и Уговор о финансирању и реализацији програма из области друштвене бриге о јавном здрављу Града Сомбора.