Светски дан детета

На Институту за здравствену заштиту деце и омладине Војводине одржаће се дружење малих пацијената са васпитачима, уз поделу пригодних поклончића. На Дечијем одељењу Опште болнице Сента, најмлађим пацијентима, прикладан програм припрема организација „Пријатељи деце“ из Сенте, док ће у сарадњи са Црвеним крстом Врбас, на Дечијем одељењу Опште болнице Врбас, бити организована радионица, у оквиру које ће кроз игру и песму бити заступљене свакодневне теме, почев од личне хигијене до правилног понашања на улици.  Од стране запослених у Дечијем кутку – Одељење педијатрије, кроз радионицу, и Општа болница Суботица, придружиће се обележаваљу Светског дана детета, као и Општа болница Сремска Митровица, где ће најмлађим пацијентима на Одељењу педијатрије, бити изведена представа за децу градског позоришта.

Обележавање Светског дана детета, омогући ће да се чује глас деце и да она укажу на највеће изазове са којима се суочавају.