У Војводини опада број оболелих од грипа

Током 20. недеље надзора над грипом у Војводини је регистровано побољшање епидемиолошке ситуације. На мањи број регистрованих случајева оболевања највише су утицале мере обуставе рада предшколских и школских колектива, као и забране посета у здравственим установама, те је степен активности вируса грипа сада средњег интензитета, а бележи се и опадајући тренд стопе акутних респираторних оболења.
Због тога је Покрајински секретаријат за здравство, на предлог Института за јавно здравље Војводине, надлежним институтцијама препоручио престанак примене мере обуставе рада предшколских и школских установа, закључно са 21. фебруаром 2020. године.
У циљу оптималне заштите здравља пацијената, руководству свих здравствених установа за стационарно лечење на територији АП Војводине се препоручује и даља примена мере забране или ограничења посета пацијентима и та мера биће на снази док не дође до пада стопе оболевања од грипа, као и интезитета активности вируса на низак ниво.