Покажи да ти је важно!

„Општина Бачка Паланка има око 4 хиљаде жена на селима које припадају добном узрасту који треба да уради скрининг мамографију. Током прошле године, јавило се само око 300 жена са села за скрининг мамографију, а податак од око 40 новооткривених карцинома дојке, довољан је показатељ који треба да нам укаже на чињеницу да постоји потреба да се жене са села стимулишу за долазак на превентивну мамографију.“, истакла је помоћница покрајинског секретара за здравство др Снежана Бојанић.

Сваког четвртка, почев од 3. маја, по 8 жена, у термину од 8 -11 часова на Одељењу за радиолошку дијагностику у Дому здравља „Др Младен Стојановић“, моћи ће да обави бесплатне мамографске прегледе дојки.

Прегледи ће се обављати, без упута, заказивања и чекања код изабраног лекара, при чему ће превоз на одељење радилогије Дома здравља „Др Младен Стојановић“, као и повратак пацијенткиње, након обављеног прегледа, у место становања, бити организован.

Нађите време за мамографију, не дозволите да Вас болест изненади!